Денес во Македонија, интернетот стана подостапен за сите корисници од кога било порано. Статистиките велат дека 55% од семејствата, дома имаат брз интернет. Неминовно се соочувате со фактот дека децата голем дел од периодот дома го посветуваат играјќи игри на компјутерот или „сурфајќи“ на интернет. Личните искуства се различни, и често можат да налетаат на вулгарни содржини кои вообичаено на одредена возраст не треба да ги гледаат.

Додека Вашите деца беа во градинка и додека не почнат да читаат се ориентираат на интернет преку сликички. На пример на сајтот на Кајгана игрите имаат сликичка на Супер Марио. Оттаму имаат можност да играат игри на интернет. Но штом ќе почне Вашето дете да чита, многу брзо од таа страница може да прочита „Љубов и Секс“.

Многу од децата на училиште си разменуваат интернет адреси, кои можат да бидат со вулгарна содржина. Истотака многу често пишувајќи одредена адреса можат да промашат една буква, а тоа да значи вулгарен сајт.

ДАЛИ ИМАТЕ ВРЕМЕ ТОА ДА ГО КОНТРОЛИРАТЕ ? ДАЛИ СТЕ ПОРАЗГОВАРАЛЕ СО ДЕЦАТА ЗА НИВНАТА СИГУРНОСТ НА ИНТЕРНЕТ ? ДАЛИ СТЕ ЈА ПРОВЕРИЛЕ ИСТОРИЈАТА НА ПОСЕТЕНИТЕ ИНТЕРНЕТ СОДРЖИНИ ???
 
Доколку сакате да го пробате ова одлично решение за заштита на Вашите деца од интернет, испратете ни барање на нашата email адреса : Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Со Вашите податоци
Име и Презиме и Вашата емаил адреса, а ние ќе Ви испратиме линк за да го симнете програмот бесплатно.
 

Топ содржини


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/skype/www/cyberpatrol/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
Семеен пакет

Креирајте сигурна околина за Вашето семејство на ИНТЕРНЕТ
...повеќе..
Бизнис пакет

 Избегнете трошоци поради трошење време на некорисен интернет

...НАСКОРО...
Школски пакет

 Лесно употреблив за школи и библиотеки

...НАСКОРО...